Combined Clubs Cup Results

Discussion in 'Hunter (HFT) & Field Target (FT)' started by Scooby, Aug 2, 2010.

  1. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,619
    Location:
    Rotherham
    Due to nine teams competing 7 teams had a bye to the 2nd round & two teams shot it out for a place in the 2nd round.



    name name
    1 Redfearn Raiders Emley 1
    2
    3 Frank Garside Dave Jowett
    4 Tracey Williamson Dave Gibson
    5 Dave Ward Trev Ryan
    6 Roy Ironmonger Ian Houghton
    7 Mick Chapman Chris Cundey
    8 Steve Hebblethwaite Chris Guy
    9
    10
    11 Total 90 Total 112
     
  2. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,619
    Location:
    Rotherham
    2nd Round Results

    Name Points Name Points
    1 Emley 2 Emley 1
    2
    3 Wayne Wood 18 Vs Trev Ryan 18
    4 Mark Farrar 13 Vs Chris Guy 14
    5 Steve Catch 9 Vs Chris Cundey 24
    6 Dwaine Grace 9 Vs Dave Jowett 19
    7
    8 Total 49 Total 75






    Name Points Name Points
    1 Hull Hustlers A Redfearns Renegades
    2
    3 Rick Mintoft 20 Vs John Lee 25
    4 Fred Stanbridge 18 Vs Scott Robinson 16
    5 Nick Flynn 10 Vs Pete Dutton 24
    6 Steve Stratton 7 Vs Dan Gilmartin 17
    7
    8 Total 55 Total 82






    Name Points Name Points
    1 Hull Hustlers B Ponty Pythons
    2
    3 Steve Hammond 12 Vs Neil Hague 13
    4 Steve Aldous 16 Vs Keith Gilyard 19
    5 Guy Skelton 4 Vs Phil Johanson 9
    6 Deanna Skelton 11 Vs Nigel Walker 19
    7
    8 Total 43 Total 60







    Name Points Name Points
    1 Anston Alligators Anston Anteaters
    2
    3 Rob Shipman 14 Vs Zak Cooper 21
    4 Dean Newton 17 Vs Glynn Waiton 14
    5 Mark Stenton 20 Vs Simon Higgins 20
    6 Dave Robinson 21 Vs Andy Calpin 24
    7
    8 Total 72 Total 79
     
  3. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,619
    Location:
    Rotherham
    Semi Final Results

    Name Points Name Points
    1 Emley 1 Redfearns Renegades
    2
    3 Dave Gibson 19 Vs John Lee 24
    4 Trev Ryan 21 Vs Steve Page 23
    5 Chris Cundey 17 Vs Dave Semmens 16
    6 Chris Guy 17 Vs Pete Dutton 22
    7
    8 Total 74 Total 85






    Name Points Name Points
    1 Ponty Pythons Anston Anteaters
    2
    3 Dean Corfield 14 Vs Zak Cooper 15
    4 Jez Finnemore 15 Vs Andy Calpin 25
    5 Nigel Walker 20 Vs Graham Cooper 19
    6 Keith Gilyard 16 Vs Jim Lindley 19
    7
    8 Total 65 Total 78
     
  4. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,619
    Location:
    Rotherham
    3rd Place Shoot off

    Name Points Name Points
    1 Ponty Pythons Emley 1
    2
    3 Neil Hague 22 Vs Trev Ryan 17
    4 Keith Gilyard 18 Vs Dave Jowett 17
    5 Phil Johanson 10 Vs Chris Cundey 19
    6 Nigel Walker 17 Vs Chris Guy 15
    7
    8 Total 67 Total 68
     
    Last edited: Aug 2, 2010
  5. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,619
    Location:
    Rotherham
    Final Results

    Name Points Name Points
    1 Anston Anteaters Redfearns Renegades
    2
    3 Andy Calpin 22 Vs Steve Page 22
    4 Simon Higgins 22 Vs John Lee 20
    5 Glynn Waiton 15 Vs Dan Gilmartin 14
    6 Graham Cooper 18 Vs Pete Dutton 22
    7
    8 Total 77 Total 78
     
  6. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,619
    Location:
    Rotherham
    Final Placings

    1st Redfearn Renegades

    2nd Anston Alligators

    3rd Emley 1
     
  7. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,619
    Location:
    Rotherham
    DSC00173.jpg

    DSC00175.jpg

    Pictures of Trophy winners
     

Share This Page

  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice