2010 Marshalling Rota

Discussion in 'WHFTA Official forum' started by Scooby, Mar 26, 2010.

  1. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,620
    Location:
    Rotherham
    This year will be the same as last year in that we will be utilising shooting Marshals for the AM session on Sunday & the PM session on Monday, the main reason for this is 90% plus of the experienced marshals are shooting these sessions.

    The following lists are for Marshalling the Sunday afternoon session & the Monday morning session.

    Marshalling stints will be 1hr long

    Please try to be there for your stint on time as it prevents the earlier marshals having to do a longer stint

    Thanks :D:D:D

    The head Marshal for each group is in BOLD
     
    Last edited: Mar 26, 2010
  2. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,620
    Location:
    Rotherham
    Sunday - Afternoon Session

    Woodland Course

    1st Hour

    Pete Sparkes
    Khalid Rafiq
    Chris Sutcliffe
    Derick Stone


    2nd Hour

    Dave Martin
    Neal Rainbow
    Ryan Martin
    Wayne Marriott


    3rd Hour

    Guy Gillies
    Darren Quincey
    Jonathan Major
    Geoff Ryder


    4th Hour

    Roger Bentley
    Geoff Watkinson
    Mick McTighe
    Colin Sykes
     
    Last edited: Mar 26, 2010
  3. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,620
    Location:
    Rotherham
    Sunday - Afternoon Session

    LAKE COURSE

    1st Hour

    Ian Bainbridge
    Janine Travers
    Rik Travers
    Cleve


    2nd Hour

    David Benyon
    Mike Elliott
    Chris Cundey
    Ross Hudson


    3rd Hour

    Steve Gillies
    Stephen Davey
    Chris Coombes
    David Taylor


    4th Hour

    Dave Lilliywhite
    Sean Cameron
    Dave Hatfield
    Nigel Smith
     
  4. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,620
    Location:
    Rotherham
    Monday Morning Session

    WOODLAND COURSE

    1st Hour

    Dave Hatfield
    Nigel Smith
    Sean Cameron
    Geoff Watkinson


    2nd Hour

    Steve Gillies
    Stephen Davey
    Chris Coombes
    David Taylor


    3rd Hour

    Vince Blackman
    Ollie Wadcock
    Ryan Charlton
    Roger Lait


    4th Hour

    David Benyon
    Mike Elliott
    Chris Cundey
    Ross Hudson
     
  5. Scooby

    Scooby Pete Dutton

    Joined:
    Nov 8, 2008
    Messages:
    2,620
    Location:
    Rotherham
    Monday Morning Sesison

    LAKE COURSE

    1st Hour

    Guy Gillies
    Darren Quincey
    Jonathan Major
    Geoff Ryder


    2nd Hour

    Pete Sparkes
    Khalid Rafiq
    Derick Stone


    3rd Hour

    Dave Lilliywhite
    Chris Sutcliffe
    Colin Sykes


    4th Hour

    Ian Bainbridge
    Janine Travers
    Rik Travers
    Steve Light
     
    Last edited: Mar 26, 2010

Share This Page

  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice